Fajdek wskazał swoje TOP 3 plebiscytu. Pominął duże nazwiska

08.01.2023 15:59

Paweł Fajdek zajął 9. miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Polsatu na sportowca roku 2022 w Polsce, co było dla niego sporym rozczarowaniem. Po Gali Mistrzów Sportu wskazał, jaka jego zdaniem powinna być najlepsza trójka.

Paweł Fajdek
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Najlepszym sportowcem 2022 roku wybrana została Iga Świątek. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, a trzeci był Robert Lewandowski. Z taką kolejnością nie do końca zgodził się Fajdek. Jego zdaniem na podium powinni znaleźć się Świątek, Dawid Kubacki i on sam. Nie znalazł tym samym miejsca dla Zmarzlika czy Lewandowskiego. Swój wybór jednak uzasadnił.

TOP 3 sportowców roku 2022 według Pawła Fajdka

- Iga była bezkonkurencyjna. Tenis to sport globalny, niesamowicie się go ogląda, a takie sukcesy, w tak młodym wieku, to coś fenomenalnego. Chapeau bas, wielki szacunek. Takie historie rzadko się zdarzają. Na drugim miejscu chciałbym widzieć siebie. Jestem pięciokrotnym mistrzem świata i czegoś takiego w Polsce nie było. Na świecie jest tylko jeden człowiek, który miał tego więcej: Serhij Bubka. Na trzecim miejscu widziałbym Dawida Kubackiego, bo wywalczył medal olimpijski - powiedział w rozmowie z portalem sport.pl.

loader

Fajdek wyraz swojego niezadowolenia z zajętego miejsca dał już na scenie, gdzie odbierał statuetkę za zajęcie 9. miejsca. - Im więcej mam tytułów, tym niżej jestem w plebiscycie. Może przestanę wygrywać? Bawcie się dobrze, na pewno lepiej niż ja - powiedział.

ZOBACZ KONIECZNIE: Mama Lewandowskiego na Gali Mistrzów Sportu. Skradła show!

Paweł Fajdek - pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem

Paweł Fajdek tytuły mistrza świata w rzucie młotem zdobywał w latach 2013, 2015, 2017, 2019 i 2022. Do tego dołożył między innymi złoty medal mistrzostw Europy z roku 2016 i brązowy medal igrzysk olimpijskich z roku 2020. Najwyżej w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" był w 2013 i 2019 roku, gdy zajmował 3. miejsce.

RadioZET.pl/sport.pl