Trzykrotny mistrz olimpijski mówi pas. Zaskakujący koniec kariery

10.03.2023 14:23

Trzykrotny mistrz olimpijski i utytułowany kombinator norweski Eric Frenzel ogłosił zakończenie kariery. Niemiecki zawodnik podczas MŚ w Planicy zdobył swój 18. medal i postanowił udać się na zasłużoną emeryturę. "Historia zatoczyła piękne i pełne koło" - napisał w oświadczeniu.

Eric Frenzel
fot. AP/East News

Eric Frenzel zadebiutował w zmaganiach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej pod koniec 2007 roku. Od tamtego czasu Niemiec święcił wiele triumfów, gdzie do jego najcenniejszych medali z pewnością można zaliczyć trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyte na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

loader

Krążki wywalczał w Vancouver, Soczi, Pjongczangu i Pekinie. Oprócz tego jest siedmiokrotnym mistrzem świata w narciarstwie klasycznym oraz pięciokrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli. W czwartek 34-latek poinformował kibiców, że wraz z końcem sezonu 2022/23 zakończy karierę.

Eric Frenzel zakończył karierę

"Na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Planicy udało mi się wywalczyć swój 18. medal. Teraz jestem rekordzistą świata. Odniosłem wiele zwycięstw olimpijskich, wygrałem też wiele zawodów w Pucharze Świata, ale to właśnie ten ostatni medal na imprezie w Słowenii był moim celem. To właśnie tutaj, w Słowenii, udało mi się zdobyć swój pierwszy międzynarodowy medal. W Planicy otrzymałem też swój ostatni krążek. Historia zatoczyła piękne i pełne koło - koło mojej kariery sportowej" - czytamy w poście w mediach społecznościowych.

Eric Frenzel w ciagu 16 lat występów wygrał 43 konkursy Pucharu Świata, a 83-krotnie stawał na podium.

RadioZET.pl