Obserwuj w Google News

Dwa takie same medale dla Polski. Sukces na Igrzyskach w Krakowie

1 min. czytania
30.06.2023 18:13
Zareaguj Reakcja

Mateusz Bereźnicki, a także Marek Pokwap i Alicja Bartnicka wywalczyli kolejne medale dla Polski w Igrzyskach Europejskich. Biało-czerwoni zdobyli dwa brązowe krążki. Pierwszy uzyskano na ringu bokserskim w Nowym Targu, a drugi w Krakowie.

Mateusz Bereźnicki
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Mateusz Bereźnicki przegrał Włochem Azizem Abbesem Mouhiidinem 0:5 w półfinale kat. do 92 kg Igrzysk Europejskich. To oznacza, że Polak zdobył brązowy medal, ale nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej. W sobotę w finale Mouhiidine zmierzy się z Irlandczykiem Jackiem Marleyem. Obaj zapewnili sobie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Igrzyska Europejskie 2023: Dwa brązowe medale dla Polski

Z reprezentantów Polski w turnieju pozostała Elżbieta Wójcik, która o godz. 19.15 w półfinale kat. do 75 kg będzie walczyć z Irlandką Aoife O'Rourke. Stawką jest nie tylko awans do finału, ale także kwalifikacja do igrzysk olimpijskich.

Z kolei Marek Pokwap i Alicja Bartnicka zdobyli na Rynku Głównym w Krakowie brązowy medal w rywalizacji mikstów Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w teqballu. W decydującym meczu wygrali z Czechami Lukasem Flaksem i Gabrielą Zachovą 2:0 (12:6, 12:10). To drugi medal dla Polski w tej dyscyplinie sportu, która jest w pewnym sensie połączeniem piłki nożnej z tenisem stołowym. W czwartek srebrny medal w singlu wywalczył Adrian Duszak.

Redakcja poleca

W sobotę, na zakończenie zawodów w teqballu, odbędzie się rywalizacja debli kobiet i mężczyzn.

RadioZET.pl/PAP