Dramat znanego mistrza olimpijskiego. Za nim kolejne amputacje

16.02.2023 22:12

Jak poinformował portal ren.tv, stan zdrowia Romana Kostomarowa gwałtownie się pogorszył. Rosyjski mistrz olimpijski stracił już wcześniej w wyniku amputacji obie stopy, a teraz palce u rąk. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii, podłączony do respiratora.

Roman Kostomarow
fot. Imago Sport and News/East News

Roman Kostomarow trafił do szpitala na początku stycznia. Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym z Turynu z 2006 roku skarżył się na ból w klatce piersiowej. Ostatecznie zdiagnozowano u niego lewostronne zapalenie płuc.

W szpitalu stan zdrowia sportowca uległ gwałtownemu pogorszeniu. Najpierw zapalenie płuc rozwinęło się do obustronnego, a następnie doszło u niego do martwicy tkanek w obu stopach. Lekarze nie mieli wyjścia i musieli mu je amputować.

Dramat znanego mistrza olimpijskiego

- Był już operowany. Przyglądamy się, jak żywe są tkanki. To pozwoli nam lepiej zrozumieć, jaką taktykę leczenia zastosować. Niestety, możliwe są kolejne operacje - mówił dla serwisu dni.ru jeden z lekarzy zajmujących się byłym łyżwiarzem.

Po kilku dniach od pierwszej operacji potrzebna była kolejna. Martwica dotknęła również kończyn górnych, wobec czego Kostomarowowi musiano amputować palce w obu dłoniach.

Po tej operacji stan Rosjanina jest bardzo ciężki. Obecnie przebywa on na oddziale intensywnej terapii i jest podłączony do respiratora. W jego lewym płucu stwierdzono duży obszar zwłóknienia.

RadioZET.pl/ren.tv, dni.ru