Obserwuj w Google News

Była żona pożegnała Kacpra Tekielego. Poruszający wpis

2 min. czytania
18.05.2023 22:29
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Lebda zareagowała na śmierć Kacpra Tekielego. Poetka i biegaczka górska w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych pożegnała byłego męża. "Niech nasz ból przemieni się w coś dobrego" - czytamy.

Kacper Tekieli
fot. Kacper Tekieli/Instagram screen

Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk zginął podczas górskiej wyprawy w Alpach. Mężczyzna udał się do Szwajcarii razem ze swoją żoną i synkiem, gdzie zdobywał następne czterotysięczniki. Do tragicznych zdarzeń doszło na słynnym Jungfrau, gdzie 38-latka został porwany przez lawinę. Niestety, w czwartek służby ratownicze znalazły ciało Polaka.

"Turysta był sam na wycieczce narciarskiej w rejonie Jungfrau. Jego wypadek wydarzył się w okolicach Rottalsattel z niewyjaśnionych przyczyn. Po odebraniu zgłoszenia natychmiastowo rozpoczęto poszukiwania. W środę mężczyzny nie udało się odnaleźć. Gdy wznowiono akcję w czwartek rano, udało się go zlokalizować, lecz niestety już nie żył" - tak brzmiał komunikat szwajcarskiej policji, który został wydany w czwartkowe popołudnie.

Redakcja poleca

Śmierć Kacpra Tekielego wstrząsnęła całą Polską. Zaraz po tragicznych wieściach osoby ze świata sportu oraz polityki publikowały kolejne wpisy w mediach społecznościowych. Pogrążona w bólu jest również Małgorzata Lebda. Pisarka i biegaczka górska przez ponad dziesięć lat była żoną 38-latka.

Była żona pożegnała Kacpra Tekielego

"Żegnaj Kacper. Jestem wdzięczna za te ponad dziesięć lat, w których sobie towarzyszyliśmy. Inspirujący, mocny, wymagający był to czas. Dorośliśmy przy sobie, a później puściliśmy siebie wolno. I za to też dziękuję. Łączę się w bólu ze wszystkimi, dla których Kacper był bliskim człowiekiem. A jest takich wielu i wiele. Niech nasz ból przemieni się w coś dobrego" - napisała w poruszającym poście na Facebooku.

Małgorzata Lebda jest autorką m.in. książki "Matecznik", za którą została wyróżniona Nagrodą Poetycką im K.I. Gałczyńskiego. W zeszłym roku została też laureatką Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.

Kacper Tekieli był uczestnikiem programu Polski Himalaizm Zimowy (2010-2015) i w ramach projektu brał udział w wyprawach na Makalu oraz Broad Peak Middle. W 2016 roku uczestniczył z Pawłem Karczmarczykiem w akcji ratunkowej na Shivling w indyjskich Himalajach (6543 m). W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, wiele samotnie, pokonując najważniejsze ściany polskich i słowackich szczytów. Wspinał się także w Alpach (słynna „trylogia alpejska” północnych ścian: Eiger, Matternhorn, Grandes Jorases), na Alasce, na Kaukazie, w Norwegii.

RadioZET.pl