Obserwuj w Google News

Aleksandra Mirosław znów to zrobiła. Rywalki nie miały żadnych szans

2 min. czytania
07.05.2023 17:50
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Mirosław nie miała sobie równych w zawodach Pucharu Świata w Dżakarcie. Polka zmiażdżyła konkurencję we wspinaczce sportowej na czas. Zawodniczka dominująca w tej konkurencji pokonała w finale reprezentantkę gospodarzy Desak Made Ritę Kasumę Dewi. Na trzeciej pozycji uplasowała się Aleksandra Kałucka.

Aleksandra Mirosław
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

To drugie zwycięstwo Aleksandry Mirosław w tym roku w tej konkurencji. W zeszłym tygodniu Polka była najlepsza również podczas rywalizacji w Seulu. W sumie rekordzistka świata ma na swoim koncie sześć triumfów w ostatnich rundach PŚ, w których brała udział. Dwukrotna mistrzyni świata i Europy w tej specjalności zajęła pierwsze miejsce w sobotnich eliminacjach, a dzień później wyeliminowała m.in. Aleksandrę Kałucką w półfinale. Druga z biało-czerwonych w wyścigu o trzecie miejsca okazała się lepsza od Chinki Deng Lujian.

Aleksandra Mirosław zdeklasowała konkurencję

Na szóstym miejscu uplasowała się Natalia Kałucka, wyeliminowana w ćwierćfinale przez swoją siostrę. Na 15. pozycji sklasyfikowana została Patrycja Chudziak, a na 25. Anna Brożek. Kolejne zawody PŚ w tej konkurencji odbędą się 19-21 maja w Salt Lake City. Główną imprezą sezonu będą mistrzostwa świata w Bernie w drugiej połowie sierpnia. W Szwajcarii, oprócz medali, stawką będą olimpijskie kwalifikacje. Aby ją zdobyć, Polka będzie musiała zająć jedno z dwóch czołowych miejsc.

Zmagania we wspinaczce sportowej planowane są także na Igrzyskach Europejskich w Krakowie (21 czerwca - 2 lipca). W 2021 roku w Tokio wspinaczka sportowa zadebiutowała w programie olimpijskim, a Mirosław zajęła wysokie, czwarte miejsce w finale zawodów w kombinacji. W 2024 roku w Paryżu jej popisowa specjalność będzie już osobną konkurencją.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP