Obserwuj w Google News

Błąd i medal Aleksandry Mirosław na mistrzostwach świata. Sukces Polki

1 min. czytania
10.08.2023 21:44
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Mirosław wywalczyła brązowy medal MŚ we wspinaczce na czas. Podczas zmagań w Bernie Polka uzyskała czas 6,55 s.

Aleksandra Mirosław
fot. ADEK BERRY/AFP/East News

Aleksandra Mirosław pokonała w walce o brąz Aleksandrę Kałucką (8,07 s). Złoty medal zdobyła Indonezyjka Desak Made Dewi (6,49 s) uzyskując jednocześnie kwalifikację olimpijską. Druga była Amerykana Emma Hunt (6,67 s), która także otrzymała przepustkę na IO w Paryżu.

Rekordzistka świata, która deklasowała rywalki w kwalifikacjach i fazie finałowej, popełniła błąd w półfinałowym biegu z Hunt na trzecim stopniu i nie ukończyła biegu.

Brązowy medal Aleksandry Mirosław na MŚ

Kałucka prowadziła w półfinale z Desak Made Rita Kusuma Dewi, ale nie ustrzegła się błędu w końcówce i ostatecznie przegrała, uzyskując 7,40 s, podczas gdy rywalka miała 6,48 s.

Polki, zajmujące czołowe miejsca w rankingu PŚ 2023 i w rankingu IFSC, zebrały podwójną liczbę punktów za swoje występy w Bernie i nadal mają duże szanse uzyskania kwalifikacji do IO Paryż 2024.

Z rywalizacji odpadła niespodziewanie broniąca tytułu i liderka PŚ 2023 Natalia Kałucka (piąta w eliminacjach). Zawodniczka biało-czerwonych przegrała z Chinką Yafei Zhou popełniając błąd na trzecim stopniu i nie kończąc biegu.

RadioZET.pl/PAP