Obserwuj w Google News

Nie żyje Adam Gocel. Legenda TVP, wymyślił popularny program

1 min. czytania
14.11.2023 19:24
Zareaguj Reakcja

Adam Gocel nie żyje. Były dziennikarz przez wiele lat pracował w Telewizji Polskiej oraz Polskim Radiu. Był twórcą i prowadzącym znanego programu "Piłkarska kadra czeka". Jak informuje portal onet.pl, informację o jego śmierci potwierdziła jego wnuczka.

Adam Gocel nie żyje
fot. GERARD/REPORTER/East News

Adam Gocel pracował dla TVP i Polskiego Radia przez 30 lat. Na początku trafiając do Telewizji Polskiej znalazł się w redakcji rolnej. Jednak w 1984 roku stworzył program "Piłkarska kadra czeka".

Celem popularnego projektu było odwiedzanie małych miejscowości i wsi, w których szukano młodych piłkarskich talentów. W programie wystąpił m.in. wówczas jeszcze nikomu nieznany późniejszy piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, czy Rafał Niżnik - były zawodnik Broendby. Jednocześnie Gocel tłumaczył w programie przepisy piłki nożnej oraz pokazywał dzieciom, jak trenować futbol.

Adam Gocel nie żyje

W 1987 roku jego praca została doceniona, a za "Piłkarska kadra czeka" otrzymał nagrodę Złotego Ekranu. Po zakończeniu przygody w mediach Gocel został bioenergoterapeutą. Uważał, że może przekazywać moc, pomagając w uzdrawianiu. Z jego pomocy korzystało wielu sportowców, którzy wyleczyli swoje urazy. Byli to m.in. Sławomir Peszko, Jacek Krzynówek, czy Tomasz Frankowski.

Adam Gocel miał 84 lata.

Źródło: Radio ZET/onet.pl

Nie przegap