Obserwuj w Google News

Żużlowe GP na Narodowym: Kiedy? Gdzie obejrzeć?

Andreas Nicolaides
2 min. czytania
12.05.2017 19:59
Zareaguj Reakcja

Żużel na Narodowym GP Warszawa 2017: Transmisja na żywo. Sprawdź, gdzie obejrzeć w TV i online. W sobotę już po raz trzeci żużlowa Grand Prix odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Pięciu polskich uczestników zapowiada, że walką o punkty mistrzostw świata zamierzają oddać hołd ciężko kontuzjowanemu Tomaszowi Gollobowi.

Żużel
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Właśnie w Warszawie Gollob, mistrz świata z 2010 roku, przed dwoma laty pożegnał się z cyklem GP. Tamte zawody były jednak wyjątkowo nieudane. Rozpadający się tor i problemy z maszyną startową spowodowały przerwanie turnieju po trzech seriach startów. Także późniejsze pożegnanie najbardziej utytułowanego polskiego żużlowca nie wypadło zbyt okazale.

Kilkanaście dni temu Gollob uległ groźnemu wypadkowi na torze motocrossowym. Doznał urazu rdzenia kręgowego, cały czas przebywa w szpitalu i nie wiadomo, czy będzie mógł chodzić.

Ojciec Tomasza Golloba: Bez sensu jest czekać na jakiś przełom

- Wszyscy dopingujemy go w wcale o powrót do zdrowia - powiedział trener reprezentacji Marek Cieślak, którego podopieczni będą rywalizowali na Stadionie Narodowym. W sobotę wystartuje pięciu Polaków. Oprócz stałych uczestników cyklu GP Bartosza Zmarzlika, Piotra Pawlickiego, Patryka Dudka i Macieja Janowskiego z "dziką kartą" pojedzie Przemysław Pawlicki.

Przed rokiem najlepszy w Warszawie był Brytyjczyk Tai Woffinden, który w finale pokonał późniejszego mistrza świata Amerykanina Grega Hancocka i Słoweńca Mateja Zagara. Najlepszy z Polaków Zmarzlik zajął szóste miejsce. Turniej w 2015 roku wygrał Zagar, mający najwięcej punktów po trzech seriach startów. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Jarosław Hampel, który dwa miesiące później doznał ciężkiej kontuzji w zawodach Drużynowego Pucharu Świata i nie dokończył rywalizacji w MŚ.

Turniej na PGE Narodowym jest drugą eliminacją mistrzostw świata. Pierwszą, przed dwoma tygodniami w Krsku, wygrał Słowak Martin Vaculik przed Szwedem Fredrikiem Lindgrenem i Dudkiem.

Tegoroczny cykl mistrzostw świat składa się z 12 rund GP. W Polsce odbędą się jeszcze zawody w Gorzowie Wlkp. (26 sierpnia) i Toruniu (7 października). Zakończenie sezonu 28 października w Melbourne.

Pozostałe turnieje GP:

27 maja - Grand Prix Łotwy w Daugavpils
10 czerwca - Grand Prix Czech w Pradze
24 czerwca - Grand Prix Danii w Horsens
22 lipca - Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff
12 sierpnia - Grand Prix Szwecji w Malilli
26 sierpnia - Grand Prix Polski w Gorzowie
9 września - Grand Prix Niemiec w Teterow
23 września - Grand Prix Szwecji w Sztokholmie
7 października - Grand Prix Polski w Toruniu
28 października - Grand Prix Australii w Melbourne

Żużel na PGE Narodowym 2017 w Warszawie na żywo o godz. 19.00. Transmisja na żywo w TV w Canal+, stream online na canalplussport.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN