Obserwuj w Google News

Wypadek Nairo Quintany. Nowe informacje o stanie kolarza

1 min. czytania
05.07.2020 11:35
Zareaguj Reakcja

Nairo Quintana, kolumbijski kolarz, który został potrącony przez samochód podczas treningu w ojczyźnie, musi pauzować przez dwa tygodnie. "Na szczęście obeszło się bez złamań, ale w kolanie zrobił się stan zapalny" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Wypadek Nairo Quintany
fot. Nairo Quintana/Instagram

Zwycięzca wyścigów Giro d’Italia i Vuelta a Espana miał w połowie lipca przylecieć do Europy i wznowić sezon, przerwany wskutek pandemii koronawirusa. W marcu, w ostatnim wyścigu przed przerwą, 30-letni Kolumbijczyk był już w bardzo dobrej formie, wygrywając ostatni etap wyścigu Paryż-Nicea.

Wypadek Nairo Quintany. Kolarz przekazał dobre wieści [WIDEO]

Pierwsze informacje po wypadku mówiły nawet o możliwej operacji, ale ta nie jest potrzebna. W opublikowanym w sieci nagraniu wideo Quintana pokazał poobijane łokcie, łopatki i kolana. Zapewnił jednak, że nie powinno to być przeszkodą w przygotowaniach do Tour de France. "Wielka Pętla" ma ruszyć 29 sierpnia w Nicei. Jeśli kolano będzie się odpowiednio goić, kolumbijski kolarz ma zamiar rozpocząć sezon na początku sierpnia w niewielkim wyścigu we Francji.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP