Obserwuj w Google News

Wielkie wyróżnienie dla Michała Pola. Odznaczył go sam prezydent

2 min. czytania
29.09.2021 16:42
Zareaguj Reakcja

Andrzej Duda odznaczył Michała Pola Srebrnym Krzyżem Zasługi za propagowanie sportu niepełnosprawnych. Dziennikarz i założyciel Kanału Sportowego od dawna relacjonuje zmagania naszych reprezentantów na igrzyskach paraolimpijskich, a także pokazuje "od środka" zawody w amp futbolu.

Michał Pol
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Prezydent Andrzej Duda w środę wręczył odznaczenia państwowe za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi w działalności na rzecz krzewienia i propagowania idei olimpijskiej. Wśród wyróżnionych byli reprezentanci Polski na XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, a także dziennikarz Michał Pol, który przez całe IO relacjonował zmagania naszych zawodników.

- Ogromny zaszczyt! Prezydent Andrzej Duda odznaczył mnie Srebrnym Krzyżem Zasługi za "propagowanie sportu niepełnosprawnych"! Kochani paraolimpijczycy i reprezentanci Polski w amp futbolu dziękuję, bo bycie z Wami to czysta radość. Być członkiem Waszych ekip, oglądać od kulis to przywilej – napisał Michał Pol na Twitterze.

Wielkie wyróżnienie dla Michała Pola. Odznaczył go sam prezydent

Do paraolimpijczyków i reprezentantów Polski w amp futbolu zwrócił się też prezydent Andrzej Duda. - Ogromnie Państwu dziękuję w imieniu całego społeczeństwa za to, jak piękne nas reprezentowaliście. Dziękuję Państwa trenerom, fizjoterapeutom i innym, którzy przyczynili się do zwycięstw naszych sportowców. Dziękuję za rozsławianie polskiego sportu, za radość, którą nam przynosicie i za to, co dajecie innym za sprawą swojej postawy. Jesteście wielcy! To niezwykłe zwycięstwa ducha i sił wewnętrznych – powiedział Duda.

Chociaż w zdecydowanej większości komentarzy pod postem Michała Pola na Twitterze możemy zobaczyć gratulacje, przydarzyły się również nieco złośliwe opinie. "Szanuję Pana dokonania, ale od takiego Prezydenta nic bym nie przyjął", "Gratulacje dla Pana Prezydenta, że mógł Pana poznać, Panie Michale", "Ta radość to, rozumiem, jest żart?", to tylko niektóre z nich.

Redakcja poleca

RadioZET.pl