,

Udało się! Mamy złoty medal mistrzostw świata

26.10.2022 20:28

Mamy to! Tomasz Bartnik i Karolina Kowalczyk sięgnęli po złoty medal mistrzostw świata w strzelectwie w konkurencji par mieszanych w karabinie sportowym 300 metrów. Dla Bartnika to już trzeci medal na tych MŚ.

Tomasz Bartnik
fot. PZSS/mat. pras.

Tomasz Bartnik i Karolina Kowalczyk zdobyli w Kairze złoty medal strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji par mieszanych w karabinie sportowym 300 m. Zawodnik Legii Warszawy wywalczył w Egipcie już trzy medale.

Bartnik zdobył również w środę srebro indywidualnie w postawie leżąc na 300 m, a wcześniej był drugi w karabinie 50 m w trzech postawach.

Bartnik i Kowalczyk mistrzami świata w strzelectwie

W meczu o światowy prymat Bartnik w parze z Kowalczyk (Śląsk Wrocław) pokonali Finów Hennę Viljanen oraz Aleksi Leppę 17:3. Brąz przypadł Austriakom (Olivia Hofmann i Bernhard Pichl), którzy zwyciężyli Norwegów (Katrine Lund i Kim Lund) 17:15. Na dziesiątym miejscu w stawce dwunastu par rywalizacje ukończyli Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) i Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn).

W stolicy Egiptu Polacy wywalczyli dotychczas cztery medale. Oprócz złotego i dwóch srebrnych Bartnika, po brąz sięgnęli Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) i Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) w konkurencji pistoletu 50 m par mieszanych.

Za sprawą Bartnika Polska dysponuje już trzema miejscami w turnieju strzeleckim igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Wcześniej miejsca w turnieju strzeleckim IO 2024 wywalczyły: Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław), zajmując w kairskich mistrzostwach czwarte miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m oraz Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal.

RadioZET.pl/PAP