,

Wystartował w biegu na 10 km z plastronem "Jesus saves". To były prorocze słowa

24.10.2019 17:31

Tyler Moon, 25-letni biegacz-amator, 6 października wystartował w biegu na 10 km w Minneapolis. Na plastronie startowym, zamiast nazwiska, napisał "Jesus saves" (Jezus ratuje) i jak się okazało, Jesus naprawdę go uratował.

Tyler Moon
fot. twincities.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Moon wziął udział w Twin Cities Marathon w Minneapolis. Nie czuł się jeszcze na siłach, by przebiec maraton, ale uznał, że jest w stanie pokonać towarzyszący temu wydarzeniu bieg na 10 km. Wszystko szło dobrze do 8. kilometra.

Wówczas 25-latek zasłabł i bezwładnie upadł na asfalt, wskutek czego połamał sobie kości twarzy i doznał wstrząśnienia mózgu. Później dowiedział się, że jego serce stanęło na 10 sekund. To był zawał.

Jesus Bueno uratował Tylera Moona

Hasło z plastronu okazało się w pewnym sensie prorocze, bo jako pierwszy z pomocą ruszył do niego... Jesus Bueno, 43-letni zawodowy pielęgniarz, który biegł tuż za Moonem. To on przeprowadził resuscytację i uratował mu życie. Walka o przywrócenie akcji serca trwała od 5 do 15 minut. - Trudno oszacować, ile czasu upłynęło. Wszystko działo się tak szybko - tłumaczył później Bueno.

Bueno ukończył bieg, a zaraz po nim udał się do punktu informacyjnego, gdzie poznał personalia osoby, której udzielał pomocy. Następnie napisał do 25-latka na Facebooku, by dowiedzieć się, jak się czuje. - Nie wiedziałem, co się z nim stało po tym, jak zabrali go ratownicy. Ucieszyłem się, że wszystko z nim w porządku - powiedział.

Tyler Moon dochodzi do siebie, złamania kości twarzy wciąż się goją, ale na szczęście z jego sercem jest już wszystko w porządku. - Napis na plastronie doskonale oddaje to, co się stało. (...). Amy [dziewczyna Moona - red.] i ja jesteśmy szczęśliwi, że Bóg pozwolił, by stało się to właśnie w tym miejscu, pośród tych wszystkich wspaniałych ludzi. Biegłem, a potem przypadkowe osoby uratowały mi życie - opisywał 25-latek.

RadioZET.pl/mercurynews.com/twincities.com