Zamknij

Tragiczny wypadek autobusu przewożącego sportowców. Nie żyje dziewięć osób

16.03.2022 17:37

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w zachodnim Teksasie. Autobus przewożący drużyny golfowe Uniwersytetu Południowego Zachodu zderzył się czołowo z ciężarówką, w wyniku czego na miejscu zginęło siedem osób, a dwie następne zmarły w szpitalu.

Wypadek golfistów
fot. NewsWest 9 KWES-TV/Associated Press/East News

Do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego doszło w zachodnim Teksasie. Autobus przewożący drużyny golfowe Uniwersytetu Południowego Zachodu zderzył się czołowo z ciężarówką. „Jest wiele ofiar” - potwierdziły służby porządkowe.

Jadące z dużą prędkością pojazdy zderzyły się we wtorek wieczorem. W obu zginęli ludzie, ale początkowo ze względu na rodzaj kolizji trudno było ustalić dokładną ich liczbę. Jak ustaliła wpierw agencja AFP, a następnie potwierdziła sama uczelnia, siedem osób nie przeżyło wypadku, a dwie trafiły w ciężkim stanie do szpitala. Niestety, według najnowszych informacji, obie nie przeżyły. „To wygląda bardzo tragicznie” - przyznał sierżant Steven Blanco z departamentu bezpieczeństwa publicznego w Teksasie.

Tragiczny wypadek autobusu przewożącego drużyny golfowe

Autobus przewoził z zawodów członków męskiej i kobiecej drużyny golfowej liczących w sumie 17 osób. Uniwersytet Południowego Zachodu to prywatna, chrześcijańska uczelnia położona w Hobbs w stanie Nowy Meksyk, w pobliżu granicy stanowej z Teksasem.

Władze uczelni poinformowały na Twitterze, że są w trakcie powiadamiania członków rodzin osób biorących udział w katastrofie. W kampusie będzie zorganizowana pomoc psychologiczna i religijna.

RadioZET.pl/PAP, NBC