Zamknij

Tragiczna śmierć 17-letniej olimpijki. "Była wzorem do naśladowania"

11.04.2022 22:31

Eya Guezguez nie żyje. Nastoletnia tunezyjska żeglarka zginęła na morzu podczas treningu. Jacht, którym płynęła razem ze swoją siostrą bliźniaczką Sarrą, przewrócił się i 17-latka utonęła.

Eya Guezguez
fot. Instagram/eya_guezguez

Tunezyjska żeglarka Eya Guezguez, uczestniczka ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio w klasie 49er, zginęła tragicznie podczas treningu. Jacht, którym płynęła razem ze swoją siostrą bliźniaczką Sarrą, przewrócił się i 17-letnia zawodniczka utonęła.

O tragicznym wypadku poinformował między innymi przewodniczący MKOl-u Thomas Bach. Śmierć nastoletniej olimpijki mocno poruszyła Niemca.

Tragiczna śmierć 17-letniej olimpijki Eyi Guezguez

"Jestem zszokowany informacją o odejściu żeglarki Eyi Guezguez. Była inspirującym talentem i wzorem do naśladowania dla swojego pokolenia. Jej udział w Tokio 2020 wraz z siostrą bliźniaczką Sarrą nadal będzie inspirować młode dziewczyny na całym świecie" - napisał Bach w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MKOl-u.

Na igrzyskach w Tokio siostry Guezguez zajęły 21. miejsce. W tej samej klasie startowały również Polki Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda, które uplasowały się finalnie na 16. pozycji. Złoty medal wywalczyły Brazylijki Martine Grael i Kahena Kunze.

RadioZET.pl/PAP