,

Tour de Pologne: Dziś ostatni etap, Kwiatkowski broni żółtej koszulki

Maciej Walasek
10.08.2018 09:08

Michał Kwiatkowski będzie bronił żółtej koszulki lidera na ostatnim etapie Tour de Pologne, prowadzącym wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Kolarz grupy Sky wyprzedza ubiegłorocznego zwycięzcę Belga Dylana Teunsa o 16 sekund.

Michał Kwiatkowski
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Etap liczy 136 km. Zawodnicy dwukrotnie pokonają 68-kilometrową pętlę, tylko w małej części pokrywającą się z czwartkowym odcinkiem. Dwa razy będą się wspinać m.in. na słynną ściankę Bukovina w Gliczarowie Górnym. Tam wyznaczono dwie z sześciu ostatnich premii górskich, a jedyny finisz, na którym można zdobyć trzy sekundy bonifikaty, znajduje się w Szaflarach (102 km).

16 sekund to duża zaliczka przed ostatnim odcinkiem. Kwiatkowski powiedział w środę, na mecie szóstego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej, że jeśli nie będzie wypadków losowych, takich jak defekt czy kraksa, to powinien utrzymać żółtą koszulkę.

Zobacz także

- Jeśli przejadę cały etap bez kłopotów technicznych, kraks, to wierzę, że moja dyspozycja jest na tyle dobra, żeby się wybronić. Jeszcze potrzeba szczęścia i jeszcze raz poproszę kolegów z drużyny o wsparcie – podkreślił.

28-letni kolarz z Torunia jeszcze nigdy nie wygrał Tour de Pologne. W 2012 roku zajął drugie miejsce, przegrywając wyścig z Włochem Moreno Moserem o pięć sekund.

Przed rywalizacją zawodowców miłośnicy kolarstwa będą się ścigać w Tour de Pologne amatorów na trasie wokół Bukowiny, tradycyjnie z udziałem dyrektora wyścigu Czesława Langa.

Ostatni, siódmy etap 75. Tour de Pologne rozpocznie się o godz. 15.27 przed hotelem „Bukovina Resort”. Do mety prowadzącej pod górę kolarze powinni dojechać około godz. 19.05.

RadioZET.pl/PAP/MW

Logo radiozet Dzieje się