Obserwuj w Google News

PRZEŁOM w rehabilitacji Tomasza Golloba! Odzyskał czucie w nogach

Andreas Nicolaides
1 min. czytania
19.05.2017 10:54
Zareaguj Reakcja

Tomasz Gollob odzyskał czucie w nogach! To przełom w rehabilitacji żużlowca, który 23 kwietnia doznał bardzo poważnego wypadku na torze motocrossowym.

Tomasz Gollob
fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tej pory Gollob nie miał żadnego czucia w nogach. Pojawiła się obawa, że nigdy już na nie stanie. Na szczęście w piątek - jak poinformował TVN24 - nastąpił przełom.

Żużlowiec odzyskał czucie w nogach, choć wciąż nie może nimi poruszać - "czuje jednak, że ma nogi". Scenariusze na przyszłość są jednak różne. Najczarniejszy zakłada nawet, że postęp zatrzyma się w tym miejscu.

Na chwilę obecną wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Już w przyszłym tygodniu Gollob ma zostać przeniesiony z oddziału neurochirurgi na oddział rehabilitacji. Jego dalsza rehabilitacja potrwa kilka miesięcy.

Tomasz Gollob w wyniku wypadku na torze motocrossowym doznał poważnych obrażeń - m.in. uszkodził kręgosłup, miał mocno zbite płuca i złamane żebra. Tuż po przybyciu do szpitala został poddany operacji, a następnie wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu nie nastąpiły żadne komplikacje. Teraz żużlowiec nie walczy już o życie, a o powrót do pełni sprawności.

RadioZET.pl/TVN24/AN