Obserwuj w Google News

Utytułowany kolarz kończy karierę. "Zbiornik jest pusty, nogi ciężkie"

1 min. czytania
16.08.2022 09:18
Zareaguj Reakcja

Tom Dumoulin, mistrz świata, wicemistrz olimpijski i zwycięzca Giro d'Italia, kończy karierę ze skutkiem natychmiastowym. "Zbiornik jest pusty, nogi są ciężkie, a treningi nie wychodzą tak, jak się spodziewałem" - napisał na Instagramie.

Tom Dumoulin kończy karierę
fot. LUK BENIES/AFP/EastNews

Tom Dumoulin już na początku czerwca ogłosił, że pod koniec sezonu zakończy działalność jako zawodowy kolarz, ale czekał jeszcze na udział we wrześniowych mistrzostwach świata w Australii. Teraz jednak przyspieszył swoją decyzję.

"Zdecydowałem się odejść z kolarstwa zawodowego ze skutkiem natychmiastowym. Na liście życzeń wciąż miałem jeden projekt, aby z przytupem zakończyć karierę – mistrzostwa świata w Australii [...] Ale widzę, że nie mogę już tego robić. Zbiornik jest pusty, nogi są ciężkie, a treningi nie wychodzą tak, jak się spodziewałem" – napisał na Twitterze Holender.

Redakcja poleca

Tom Dumoulin: sukcesy, osiągnięcia

W 2017 roku został w norweskim Bergen mistrzem świata elity w jeździe indywidualnej na czas. Dokonał tego w imponującym stylu. Drugiego na mecie Słoweńca Primoza Roglica wyprzedził wówczas o prawie minutę.

Łącznie ma trzy medale MŚ w tej specjalności - również srebrny z 2018 i brązowy z 2014 roku.

W czasówce świetnie spisywał się także w igrzyskach olimpijskich. W 2016 roku w Rio de Janeiro i w ubiegłorocznych w Tokio wywalczył w tej konkurencji srebrne krążki.

Jeżeli chodzi o wyścigi wieloetapowe, jego największym sukcesem jest triumf w klasyfikacji generalnej w 2017 roku w Giro d'Italia. Rok później był drugi w "generalce" w tym wyścigu oraz w słynnym Tour de France.

RadioZET.pl/PAP