To były polskie mistrzostwa świata. Wielki sukces biało-czerwonych w Kairze

27.10.2022 18:24

Reprezentacja Polski w strzelectwie zakończyła swój udział w mistrzostwach świata w Kairze. Biało-czerwoni zdobyli na egipskim mundialu aż sześć medali, co dało im dziewiąte miejsce (z 25) w klasyfikacji generalnej pod względem liczby wywalczonych krążków.

Kowalczyk i Bartnik
fot. PZSS/mat. pras.

Polacy zdobyli dwa brązowe medale w Kairze w ostatnim dniu strzeleckich mistrzostw świata. Biało-czerwoni stanęli na najniższym stopniu podium w karabinie par mieszanych na 300 m w postawie leżąc oraz w karabinie na 300 m leżąc drużyn mężczyzn.

Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) oraz Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) w meczu o brązowy medal pokonali Austriaków - Alexandra Schmirla, Patricka Diema i Bernharda Pickla 16:14. Z kolei Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) oraz Romańczyk wygrali mecz o trzecie miejsce w karabinie par mieszanych z drugą parą Szwajcarii (Silvia Guignard Snyder i Gilles Vincent Dufoux) 16:10.

Wielki sukces polskich strzelców w Kairze

W sumie reprezentanci Polski zdobyli w czempionacie globu w Kairze w strzelaniu z karabinu i pistoletu na różnych dystansach sześć medali - jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe.

Sześć krążków dało im jedenaste miejsce w klasyfikacji medalowej. Pod względem liczby wywalczonych krążków Polacy uplasowali się na dziewiątym miejscu. Na czele klasyfikacji znalazły się Chiny - 58 (27-16-15) przed Indiami 34 (12-9-13) oraz Norwegią 34 (12-9-13).

Bohaterem ekipy biało-czerwonych został jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Tomasz Bartnik. Legionista zdobył dwa srebrne medale indywidualnie (karabin na 300 m leżąc i karabin na 50 m trzy postawy) oraz przyczynił się do wywalczenia dwóch krążków zespołowo: złotego w parach mieszanych z Karoliną Kowalczyk na 300 m i brązowego w drużynie na 300 m z Danielem Romańczykiem i Maciejem Kowalewiczem w postawie leżąc. Za sprawą Bartnika Polska dysponuje już trzema miejscami w turnieju strzeleckim igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

RadioZET.pl/PAP