Obserwuj w Google News

Debiut Polaka w NBA. Tym występem już zapisał się w historii

1 min. czytania
20.10.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

Jeremy Sochan w nocy ze środy na czwartek oficjalnie zadebiutował w NBA. Polak swoim występem przeciwko Charlotte Hornets zapisał się w historii.

Jeremy Sochan
fot. Eric Gay/Associated Press/East News

Jeremy Sochan jest dopiero czwartym Polakiem w lidze NBA. Przed nim na amerykańskich parkietach grali Maciej Lampe, Cezary Trybański i oczywiście Marcin Gortat. 19-latek dołączył zatem do całkiem ekskluzywnego grona.

W starciu z Charlotte Hornets trener Gregg Popovich dał szanse Sochanowi od razu, ponieważ Polak wyszedł w pierwszej piątce. Co ciekawe, jeszcze nikt tak młody nie pojawił się w wyjściowym składzie San Antonio Spurs w meczu otwierającym sezon.

Redakcja poleca

Sochan zadebiutował w lidze NBA

Młody skrzydłowy przebywał na parkiecie łącznie 27 minut. Zdobył w tym czasie cztery punkty, zebrał siedem piłek, zanotował też dwie asysty, dwa przechwyty i wskaźnik plus/minus na poziomie -2 (najlepszy z graczy pierwszej piątki).

Niestety jego Spurs przegrali z rywalami dość wysoko, bo 102:129. Należy jednak zaznaczyć, że drużyna z Sochanem w składzie była tylko o dwa punkty gorsza od Charlotte Hornets, co nie jest takim złym wynikiem. Następne spotkanie Polak rozegra już w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego (początek o godz. 1:00). Drużyna z Teksasu zmierzy się z Indiana Pacers.

RadioZET.pl