Porażający wypadek na rajdzie. Zginęła młoda para

07.11.2022 15:13

Dramatyczne sceny rozegrały się w czasie belgijskiego Rallye du Condroz-Huy. W czasie jazdy na odcinku specjalnym Skoda Fabia R5 z impetem wjechała mur i odbijając się, przetoczyła na drugą stronę, na której byli kibice. Rajdówka przygniotła kilka osób, zabijając dwie z nich.

wypadek samochodu na rajdzie
fot. IMAGO/GREGORY LENORMAND/Imago Sport and News/East News

Rallye du Condroz-Huy to jedna z rund zaliczana do mistrzostw Belgii. Do strasznego wypadku doszło na przedostatnim odcinku imprezy. W czasie przejazdu Emerica Rary'ego prowadzona przez niego Skoda Fabia R5 wypadła z trasy, zderzając się z murem. Tuż za nim stali kibice, przyglądający się rywalizacji. W jednej chwili rajdówka przetoczyła się przez niego, przygniatając kilku fanów.

Tragiczny wypadek na rajdzie. Zginęły dwie osoby

Jak podał serwis hln.be śmierć poniosły dwie osoby. Według dziennikarzy zginęła 16-letnia dziewczyna i 18-letni chłopak. W sumie rannych zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala. Wcześniej informowano o jedenastu poszkodowanych.

Na miejscu zjawiła się policja, która przesłuchała Emerica Rary'eg razem z pilotem Fabricem Henrym. Zdaniem portalu przyczyną tragicznego wypadku był zły stan trasy oraz warunki atmosferyczne.

"Samochód uderzył w małą ścianę, wylądował na boku, a następnie uderzył w grupę widzów znajdujących się w strefie zamkniętej" - dodali organizatorzy. Jak dodał serwis nieuwsblad.be reszta rajdu została odwołana. Jednocześnie organizatorzy postanowili anulować ceremonię z przyznania trofeów.

RadioZET.pl/hln.be, nieuwsblad.be