Zamknij

Seksafera w amerykańskiej kadrze. Wstrząsające wyznanie byłej zawodniczki

23.03.2022 17:37

Jeszcze niedawno była snowboardzistka Callan Chythlook-Sifsof podzieliła się szokującą wiadomością na temat seksafery w Amerykańskim Związku Narciarsko-Snowboardowym. Teraz na jaw wyszły nowe, jeszcze bardziej skandaliczne doniesienia.

Peter Foley
fot. DOUG PENSINGER/Getty AFP/East News

Callan Chythlook-Sifsof to była snowboardzistka, która startowała na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010. Amerykanka podczas trwania ZIO w Pekinie podzieliła się w mediach społecznościowych szokującymi wieściami. Kobieta oskarżyła głównego trenera amerykańskiej drużyny snowboardowej Petera Foleya o molestowanie i robienie nagich zdjęć zawodniczkom przez ponad dekadę.

Teraz były amerykański szkoleniowiec jest oskarżony o kolejne przestępstwa. Jedna z medalistek olimpijskich (nazwiska nie ujawniono) przyznała, że Foley dokonał na niej napaści seksualnej podczas obozu treningowego. Miała wówczas 19 lat. - W nocy zakradł się do mojego łóżka i włożył we mnie palce - wstrząsające słowa zawodniczki cytuje usatoday.com.

Seksafera w amerykańskiej kadrze narodowej

Za czasów Foleya w amerykańskiej ekipie snowboardowej miał powstać także "Old boys’ club". W ramach jego działalności znajomi 56-latka mieli możliwość imprezowania oraz wspólnego zakwaterowania z kadrowiczkami. Jednak to nie koniec.

- Napaleni na młode dziewczyny wpadali do pokojów i wypowiadali wulgarne komentarze. Pijani faceci wchodzili do naszych łóżek. Biegali po korytarzach z naszymi stanikami - to kolejny skandaliczny cytat jednej z reprezentantek Stanów Zjednoczonych.

Howard Jacobs, adwokat Foleya, w rozmowie z "USA TODAY Sports" podkreślił, że wszystkie zarzuty dotyczące niewłaściwego zachowania seksualnego wobec jego klienta są fałszywe. Warto jednak zaznaczyć, że w poniedziałek, 21 marca, Amerykański Związek Narciarsko-Snowboardowy poinformował o zakończeniu współpracy z Foleyem. Nie podano przyczyny tej decyzji.

RadioZET.pl/USA TODAY Sports/usatoday.com