Obserwuj w Google News

Rosja straciła mistrzowską imprezę. Ten cios zaboli Putina

Maciej Walasek
2 min. czytania
26.04.2022 17:44
Zareaguj Reakcja

Rosja nie zorganizuje mistrzostw świata elity w hokeju w 2023 roku. We wtorek Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) potwierdziła informację, tłumacząc się, że obawia się o bezpieczeństwo zawodników i oficjeli.

Władimir Putin
fot. AP/East News

Wojna w Ukrainie trwa od ponad dwóch miesięcy. Poza potężnymi sankcjami gospodarczymi Rosja traci także w świecie sportu. Najpierw federacje różnych dyscyplin wykluczyły ze wszystkich rozgrywek rosyjskich sportowców, a później zaczęto odbierać im organizowanie różnych imprez. Wszystko zaczęło się od przeniesienia finału piłkarskiej Ligi Mistrzów z Sankt Petersburga do Paryża. Następnie odebrano Rosji organizację MŚ siatkarzy 2022. W tym tygodniu Rosjanie stracili kolejną mistrzowską imprezę.

Mowa o mistrzostwach świata elit w hokeju na lodzie, które pierwotnie miały odbyć się w Sankt Petersburgu w przyszłym roku. O decyzji poinformowały władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Redakcja poleca

Rosja straciła MŚ w hokeju na lodzie. Ta decyzja zaboli Putina

"W trosce o bezpieczeństwo i dobro wszystkich uczestników, mediów i kibiców, Rada IIHF podjęła decyzję o cofnięciu prawa do organizacji Mistrzostw Świata IHHF w hokeju na lodzie 2023 w Rosji. Alternatywny gospodarz mistrzostw świata zostanie potwierdzony podczas corocznego kongresu IIHF w fińskim Tampere, który odbędzie się w ostatnim tygodniu MŚ w 2022 roku" - napisano w komunikacie.

Przyszłoroczny turniej miał zostać rozegrany w Sankt Petersburgu. Nowy gospodarz zostanie ogłoszony pod koniec maja.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna w Ukrainie - nanowsze informacje na żywo

To kolejny cios dla Władimira Putina. Warto zaznaczyć, że prezydent Rosji kocha hokej. Nie raz, nie dwa sam zakładał łyżwy i występował na lodzie w meczach towarzyskich.

RadioZET.pl/PAP