Zamknij

Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. Polak podpisał kontrakt!

Krzysztof Sobczak
02.02.2017 17:55

Wyjaśniła się wreszcie przyszłość Roberta Kubica. Były kierowca F1 podpisał kontrakt z zespołem ByKolles, który rywalizuje w FIA World Endurance Championship, czyli mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych.

Robert Kubica
fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To oznacza, że Kubica cały sezon ponownie, po raz pierwszy od przymusowego rozstania z Formułą 1, spędzi na torze. Polak zasiądzie za kierownicą bolidu ENSO CLM P1/01, który testował w listopadzie ubiegłego roku w Bahrajnie.

Zobacz także

- Po startach w rajdach szukałem czegoś, co będzie bardzo zbliżone do Formuły 1. To właśnie znalazłem w LMP1. Pod koniec poprzedniego sezonu miałem możliwość po raz pierwszy usiąść za kierownicą CLM P1/01. W aucie bardzo szybko poczułem się komfortowo i byłem w stanie poprawiać swoje czasy. Jeśli będę miał większe doświadczenie, będę w stanie wycisnąć z tego auta jeszcze więcej. Już teraz nie mogę się doczekać prologu na Monzy oraz początku sezonu na Silverstone - powiedział Kubica.

ByKolles Racing Teamy to ekipa ścigająca się w najwyższej klasie cyklu, czyli LMP1. Polak będzie głównym kierowcą zespołu.

Kubicę po raz pierwszy zobaczymy w CLM P1/01 podczas prologu na torze Monza w dniach 1-2 kwietnia. Dwa tygodnie później odbędzie się 6-godzinny wyścig na torze Silverstone. W czerwcu Polak zadebiutuje w legendarnych 24-godzinnym Le Mans.

RadioZET.pl/sport.pl/KS