,

Robert Kubica spróbuje swoich sił w 24-godzinnym wyścigu

Krzysztof Sobczak
05.01.2017 21:16

W dniach 12-14 stycznia Robert Kubica zaprezentuje się na torze w Dubaju. Polak wystartuje w 24-godzinnym wyścigu w barwach Foerch Racing powered by Olimp.

Robert Kubica
fot. Facebook/Robert Kubica

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Chciałbym potwierdzić, że między 12 a 14 stycznia wystartuję w Dubaju. Pojadę w narodowym składzie w Porsche GT3 i spróbuję 24-godzinnego ścigania - napisał na Facebooku były kierowca F1.

Partnerami Kubicy w zespole będą ścigający się regularnie w Porsche Supercup Robert Lukas, dwukrotny wicemistrz Polski w Porsche Platinum GT3 CCCE Marcin Jedliński, a także Niemiec Wolf Henzler i Meksykanin Santiago Creel.

Wyścig w Dubaju jest pierwszym etapem cyklu 24h Endurance Series. Kolejna runda odbędzie się na torze w Mugello, na którym Kubica startował przed rokiem. W 12-godzinnym wyścigu Polak zajął 44. miejsce.

Jedliński zachwycony treningami

Na początku grudnia Kubica wziął udział w testach Forch Racing i Olimp Racing na torze Catalunya w Barcelonie. Zachwycony postawą byłego kierowcy F1 był Marcin Jedliński.

- Jest przerażająco szybki i tak precyzyjny, że momentami zastanawialiśmy się, czy aby na pewno jest człowiekiem, a nie maszyną - mówił.

RadioZet.pl/sport.pl/Facebook/KS