Obserwuj w Google News

Robert Kubica poprowadził bolid F1! Jest nagranie [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
1 min. czytania
06.06.2017 12:35
Zareaguj Reakcja

Coś, co jeszcze kilka miesięcy temu było niemal niemożliwe, stało się faktem - Robert Kubica ponownie poprowadził bolid Formuły 1! W sieci pojawiło się krótkie nagranie z przejazdu Polaka.

Robert Kubica
fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prawa ręka Roberta Kubicy nie jest w najlepszym stanie [FOTO]

Wideo opublikował zwykle dobrze poinformowany i popularny wśród fanów motorsportu serwis F1Writers. Jest krótkie i słabej jakości, gdyż testy są zamknięte i organizatorzy dość restrykcyjnie podchodzą do wszelkich form filmowania. Jest jednak pewne, że za kierownicą siedzi Robert Kubica, który poprowadził bolid F1 po raz pierwszy od dramatycznego wypadku z lutego 2011 roku. Autor nagrania przekazał, że jest na miejscu i nie ma wątpliwości, że to Polak.

Informacji na razie jest niewiele. Wiadomo, że Kubica przejechał co najmniej 10 okrążeń. Trudno przypuszczać, by do opinii publicznej dotarły czasy osiągane przez poszczególnych zawodników.

Jak przekazał dziennikarz Cezary Gutowski, wkrótce zostanie wydany oficjalny komunikat.

Wcześniej w sieci pojawiło się nagranie Siergieja Sirotkina, trzeciego kierowcy Renault. Po komentarzach kibiców Rosjanin zdementował, jakoby za kierownicą siedział wtedy Kubica. Był to przejazd 21-latka.

Robert Kubica uczestniczy w testach teamu Renault na torze w Walencji, gdzie sprawdza bolid przejęty od Lotusa (model E20). Sam fakt, że po 6 latach Robert Kubica zdołał poprowadzić bolid F1, napawa wielkim optymizmem. Życzymy mu powodzenia!

RadioZET.pl/Twitter/Instagram/KS