Obserwuj w Google News

Rekordowe osiągnięcie! Bez nogi przepłynął dystans 20 kilometrów!

Dominik Gołdyn
1 min. czytania
23.05.2017 23:10
Zareaguj Reakcja

Egipcjanin Omar Hegazy jest pierwszym pływakiem po amputacji nogi, który przepłynął Zatokę Akaba między Egiptem a Jordanią. Trasę o długości 20 km Hegazy pokonał w czasie dziewięciu godzin.

Rekordowe osiągnięcie! Bez nogi przepłynął dystans 20 kilometrów!
fot. YouTube

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

26-letni pływak, który jest z zawodu bankowcem, stracił lewą nogę dwa lata temu w wypadku motocyklowym. Przeżył załamanie nerwowe, długo był w bardzo złym stanie psychicznym.

Psycholog, pod którego opieką się znajdował, namówił go do uprawiania sportu. Przed wypadkiem Hegazy nurkował, uprawiał wspinaczkę skałkową. Teraz wrócił do pływania.

- Nie mogłem już prowadzić tak aktywnego życia jak przed wypadkiem, ale i tak zaczęło mi to sprawiać ogromną frajdę. Dzięki funduszom od sponsorów chcę pomagać ludziom takim jak ja, którzy w jednej chwili musieli zacząć żyć od nowa, inaczej niż wcześniej - powiedział Hegazy.

Zatoka Akaba znajduje się w północnej części Morza Czerwonego (z resztą morza połączona jest przez Cieśninę Tirańską), pomiędzy półwyspami Arabskim a Synaj. Ma długość 180 km, szerokość od 12 do 28 km i głębokość dochodzącą do 1829 metrów.

Jej wybrzeża należą do Izraela, Jordanii, Egiptu i Arabii Saudyjskiej.

RadioZET.pl/PAP/DG