,

Majka pojedzie dalej w Tour de France mimo pozytywnego wyniku na COVID-19

Maciej Walasek
12.07.2022 14:12

Rafał Majka uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, ale mimo to wystartuje w 10. etapie Tour de France. Polak wykorzysta w ten sposób nową możliwość zawartą w protokole covidowym UCI (Międzynarodową Unię Kolarską).

Rafał Majka
fot. JORGE GUERRERO/AFP/East News

Koronawirus w ekipie UAE Team Emirates. Lider Tour de France Tadej Pogacar stracił już dwóch kolegów z zespołu. W sobotę pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 otrzymał Vegard Stake Laengen, a w poniedziałek z legendarnego wyścigu z tego samego powodu wycofany został też George Bennett.

Rafał Majka także był "pozytywny". Jednak reprezentant Polski postanowił wykorzystać zmianę w protokole covidowym, w którym zaznaczono, że jeżeli kolarz czuje się dobrze i nie wykazuje objawów koronawirusa, może kontynuować jazdę w Tour de France. Miejmy nadzieję, że rezultat testu nie wpłynie na formę Polaka.

Rafał Majka z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 w Tour de France

Słoweński dziennikarz obsługujący wyścig, Slavko Jeric, przyznał, że inny zawodnik grupy UAE Team Emirates Marc Hirschi jest w bardzo złej formie. Według niego to stwarza doskonałą okazję dla rywali do zaatakowania Pogacara.

Niedawno Pogacar w wypowiedzi dla prasy przyznał, że tematem, który zaczął dominować w wyścigu są wyniki badań na COVID-19. W poniedziałek Słoweniec na Instagramie zamieścił zdjęcie, na którym wspólnie pozuje z kolegami Brandonem McNultym (USA) i Georgem Bennettem pod krzyżem Jezusa Chrystusa z dopiskiem "Nie martw się". Bennett w wyścigu już nie jedzie i obawy o zdrowie zawodników są coraz większe.

loader

RadioZET.pl/PAP