Obserwuj w Google News

Radna ukarana za wpis o grze w golfa. "Chyba przesadziłam w namawianiu"

2 min. czytania
12.07.2022 21:10
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Jacyna-Witt w środę może zostać zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. To konsekwencje wypowiedzi radnej, która grając w golfa wyśmiewała członków PO "haratających w pospolitą gałę”.

Radna zawieszona za wpis o grze w golfa. "Chyba przesadziłam w namawianiu"
fot. screen/Twitter

Wpis Jacyny-Witt, o którym szybko zrobiło się głośno, ukazał się na Twitterze w ten poniedziałek.  Radna, znana z ataków na swoich politycznych rywali, tym razem wykorzystała do nich grę w golfa. „Jak tam chłopcy z PO? Haratacie w pospolitą gałę. A ja, z PiS, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie golfa z handicup 13, jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden, Ivanka Trump i jej mąż” – napisała na Twitterze.

Radną upomniano za ten wpis, ale bez efektów. „Bo ja jestem elitą, a Pani jest „pseudo-elitą” – zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie” – napisała później Jacyna-Witt w wymianie uwag z użytkowniczką Twittera – Kataryną.

Za wpisy radna PiS może zostać zawieszona w prawach członka partii. Do sprawy podczas konferencji prasowej odniósł się rzecznik rzędu, Piotr Müller, który stwierdził, że wypowiedź nie powinna paść. 

Redakcja poleca

W sprawie Jacyny-Witt zareagowali też politycy z jej okręgu. Do centrali PiS wpłynął wniosek szefa szczecińskiego okręgu PiS Leszka Dobrzyńskiego, który chciał zawieszenia radnej w prawach członka ugrupowania. W środę decyzję w tej sprawie podejmie prezes Jarosław Kaczyński – poinformował PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

W poniedziałek Jacyna-Witt przeprosiła za swój wpis. "Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa - serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy darcie nosa" - napisała na Twitterze i dodała: "Wręcz przeciwnie! Szanuję wszystkich i serdecznie namawiam do zdrowego trybu życia. Chyba w tym namawianiu trochę przesadziłam".

RadioZET.pl/PAP/wszczecinie.pl/PAB