,

Prezydent pogratulował Janowi-Krzysztofowi Dudzie: "Brawo! Brawo! Brawo!"

05.08.2021 19:29

"Polacy triumfują nie tylko w Tokio, Jan-Krzysztof Duda zwyciężył w Pucharze Świata w szachach i jest pierwszym w historii Polakiem, który wygrał ten turniej! Gratulujemy i dziękujemy!" - napisał w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda został po wygranej z Rosjaninem Siergiejem Karjakinem w rewanżowej partii finału pierwszym w historii polskim triumfatorem turnieju o Puchar Świata w szachach. Czwartkowy pojedynek, w którym grał białymi, zakończył się po 30 posunięciach.

"Polacy triumfują nie tylko w Tokio. Jan-Krzysztof Duda zwyciężył w Pucharze Świata w szachach i jest pierwszym w historii Polakiem, który wygrał ten turniej! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy!" - napisał na Twitterze prezydent RP, Andrzej Duda.

Prezydent pogratulował Janowi-Krzysztofowi Dudzie: "Brawo! Brawo! Brawo!"

W rozgrywanym od 2005 roku w cyklu dwuletnim turnieju o Puchar Świata dotychczas zwyciężali: Lewon Aronian z Armenii, Amerykanin Gata Kamsky, Boris Gelfand z Izraela, Rosjanie Peter Swidler, Władimir Kramnik, Karjakin, ponownie Aronian oraz Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu.

loader

RadioZET.pl/PAP