,

Nowy bieg na mapie Warszawy. Pierwsza edycja już w kwietniu

Krzysztof Sobczak
30.01.2018 12:33

W sobotę, 14 kwietnia, w samym centrum Warszawy, wystartuje pierwszy w Polsce miejski bieg z przeszkodami. Reebok POWERUN by Runmageddon to unikalna formuła, w której uczestnicy sami decydują, czy chcą pokonywać przeszkody, czy omijać je i po prostu biec.

Powerun Anna Kiełbasińska
fot. Powerun/Materiały prasowe

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reebok POWERUN by Runmageddon pobiegnie przez najbardziej reprezentatywne części Warszawy - Stare Miasto i Bulwary Wiślane. Trasa mierzyć będzie około 10 km, a na drodze uczestników stanie 10 zróżnicowanych pod kątem trudności przeszkód.

Zobacz także

Przeszkoda czy bieg? To pytanie w pełni oddaje ideę wydarzenia organizowanego przez Reebok i Runmageddon. POWERUN to pierwszy w Polsce bieg, podczas którego uczestnicy sami decydują, jak chcą pokonać trasę - czy wybrać przeszkody, czy po prostu biec. Jeśli postawią na przeszkodę i uda im się ją pokonać, wówczas ich wysiłek zostanie nagrodzony odjęciem 1 minuty od końcowego wyniku. Ta reguła dotyczy każdej przeszkody - tym samym za 10 przebytych utrudnień można zyskać aż 10 minut czasu. Uczestnikom, którzy nie zdecydują się na pokonywanie przeszkód, pozostanie szybki bieg do mety.

Ambasadorami biegu Reebok POWERUN by Runmageddon zostały dwie osoby, które najlepiej reprezentują te dwa style biegowe: POWER, czyli przeszkody - Jarosław Bieniecki, założyciel Runmageddonu oraz RUN, czyli szybkość - Anna Kiełbasińska, czołowa polska sprinterka na dystansie 200 metrów.

Podczas POWERUN zawodnicy zmierzą się z 10 przeszkodami, dobrze znanymi uczestnikom Runmageddonów.

Start oraz meta mieścić się będą w Parku Fontann przy Bulwarach Wiślanych.

RadioZET.pl/Informacja prasowa/KS