Zamknij

Polak wygrał bieg na Empire State Building

Krzysztof Sobczak
03.02.2017 13:55

Piotr Łobodziński wygrał międzynarodowy bieg po schodach na nowojorski wieżowiec Empire State Building. Pokonanie 1576 stopni zajęło Polakowi 10 minut i 31 s. Drugiego na mecie, ubiegłorocznego triumfatora Australijczyka Darrena Wilsona wyprzedził o 12 sekund.

Piotr Łobodziński
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rekord biegu na 86 piętro Empire State Building należy od 2003 roku do Australijczyka Paula Cracke i wynosi 9.33.

Zobacz także

- Miałem plan przybyć do Nowego Jorku, wygrać bieg na szczyt wieżowca i nigdy więcej nie startować w tym wyścigu - powiedział 31-letni wicemistrz Europy 2016 Łobodziński.

Polak w ostatnich sześciu latach uczestniczył w 90 biegach po schodach. W odróżnieniu od zawodów w Chinach czy też na Bliskim Wschodzie regulamin nowojorskich zawodów nie przewidywał nagród pieniężnych.

Wśród uczestników znalazła się Roseann Sdoia, która poszkodowana została w zamachu podczas maratonu w Bostonie, po którym amputowano jej prawą nogę. Proteza była dla niej pięciokilogramowym obciążeniem. Towarzyszył jej partner życiowy - strażak, z którym zapoznała się w chaosie po wybuchu bomb. Biegł w pełnym rynsztunku liczącym 30 kilogramów. W tym roku chcą zawrzeć związek małżeński.

RadioZET.pl/PAP/x-news/KS