Zamknij

To ona "rządzi" w sporcie akademickim. Już teraz jest milionerką

13.10.2022 09:51

Olivia Dunne została uznana za najbardziej wpływową zawodniczkę studiującą w college'u. 20-letnia gimnastyczka doczekała się już statusu milionerki. - Nie ma nic przyjemniejszego, niż robienie tego, co się kocha i jeszcze zarabianie na tym pieniędzy - mówi.

Olivia Dunne
fot. Olivia Dunne/Instagram

Ranking najbardziej wpływowych studentów-sportowców opublikowano na On3 Sports. Wśród kryteriów znalazły się m.in. popularność w mediach społecznościowych i umiejętność zarabiania na swoim wizerunku.

Liderem zestawienia jest koszykarz Bronny James, którego wartość wyceniono na 7,4 miliona dolarów. W mediach społecznościowych, w tym na Instagramie i TikToku, śledzi go już 7,4 miliona osób. On jednak oficjalnie nie jest jeszcze studentem. Wśród kobiet najwyżej sklasyfikowana jest Olivia Dunne, 20-letnia gimnastyczka, która już teraz dorobiła się fortuny.

Olivia Dunne milionerką

Olivia Dunne ma 2,2 miliona obserwujących na Instagramie i trzy razy więcej na TikToku. Każdy jej post wyceniany jest na 31 tys. dolarów. Jej wartość szacowana jest na 2,3 miliona dolarów, o 800 tys. więcej niż mistrzyni olimpijskiej z Tokio w gimnastyce Sunisy Lee.

Niedawno Narodowe Stowarzyszenie Sportów Akademickich (NCAA) złagodziło przepisy dotyczące wykorzystywania wizerunku przez studentów, dzięki czemu Dunne mogła zmaksymalizować swoje zarobki w mediach społecznościowych. - Od zawsze kocham media społecznościowe. Cieszę się, że mogę robić to, co kocham i na tym zarabiać - przyznała młoda milionerka.

RadioZET.pl/sportbible.com