Zamknij

Homoseksualna medalistka IO zwróciła się do Dudy. Zaskoczyła swoją propozycją

05.01.2022 20:14

Jolanta Ogar-Hill udzieliła dłuższej rozmowy dla "Wysokich Obcasów". W wywiadzie wicemistrzyni olimpijska z Tokio zwróciła się do Andrzeja Dudy. Zawodniczka chciałaby przedstawić prezydentowi swoją żonę i nie ukrywała, że dałaby mu potrzymać dziecko, które urodziła jej żona.

Andrzej Duda i Jolanta Ogar-Hill
fot. Foto Olimpik/REPORTER East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jolanta Ogar-Hill tuż przed świętami Bożego Narodzenia jej żona Esperanza Hill urodziła córeczkę, którą para będzie wspólnie wychowywać. Przypomnijmy, że w sierpniu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Ogar-Hill razem z Agnieszką Skrzypulec wywalczyły srebrny medal.

Po sukcesie w żeglarstwie w klasie 470 polski duet otrzymał sporo gratulacji w tym od prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak kibice zwrócili uwagę na spóźnione winszowanie przez prezydenta, uznając, że powodem jest orientacja zawodniczki.

- Raz się gratuluje szybciej, raz się gratuluje wolniej. Szkoda, że ktoś zrobił z tego awanturę - tłumaczyła się głowa państwa na antenie Polsatu News.

Po kilku miesiącach od tego wydarzenia Jolanta Ogar-Hill udzieliła wywiadu magazynowi "Wysokie Obcasy". W rozmowie zwróciła się z nietypową propozycją dla Andrzeja Dudy, dając mu do potrzymania własne dziecko. Oprócz tego nie ukrywała, że chciałaby przedstawić prezydentowi swoją żonę.

Nietypowa propozycja Ogar-Hill dla Andrzeja Dudy

-  Jestem ciekawa, czy wtedy, patrząc nam w oczy, powiedziałby, że jesteśmy ideologią. Ale ja też nie wiem, czy zmiany muszą zaczynać się od samej góry. Tak naprawdę Polskę tworzymy my, zwykli, mali, szarzy ludzie. Nie politycy. Politycy dziś są, jutro ich nie ma. To my musimy zmieniać Polskę - zaznaczyła.

W dalszej części wicemistrzyni olimpijska ujawniła, że właśnie jej żona motywuje ją, aby coraz śmielej na łamach mediów mówiła o osobach LGBT.

- To ona mnie namawia, żebym udzielała wywiadów, żebym mówiła o nas, bo nie potrafi zrozumieć, że w XXI wieku w Europie istnieje jeszcze kraj, który wyklucza ludzi z powodu orientacji seksualnej.

loader

RadioZET.pl