Nie żyje znany polski dziennikarz. Justyna Kowalczyk poruszona

11.10.2022 18:36

Janusz Rodziewicz nie żyje. Znany polski dziennikarz i komentator sportowy przez większość swojej kariery związany był z Radiem Wrocław. Pracował jednak również w Biegu Piastów, w którym regularnie startuje Justyna Kowalczyk.

Janusz Rodziewicz
fot. Facebook/Bieg Piastów

O śmierci Janusza Rodziewicza poinformowało Radio Wrocław, z którym dziennikarz związany był przez 50 lat. Ostatnio zajmował się w nim przygotowywaniem felietonów do audycji "Popołudnie kibica".

Rodziewicz od dłuższego czasu współpracował również z Biegiem Piastów. W zawodach tych brał udział jako spiker. Sam pochodził ze Szklarskiej Poręby, więc impreza była mu bardzo bliska.

Nie żyje znany polski dziennikarz

Warto dodać, że w Biegu Piastów wciąż regularnie startuje Justyna Kowalczyk-Tekieli. Śmierć Rodziewicza wyraźnie poruszyła legendę polskiego sportu. Smutną informację BP skomentowała, zamieszczając smutną emotikonę.

Praca spikera była wielką pasją dziennikarza. Jego głos można było usłyszeć podczas wielu zawodów w Jeleniej Górze. Najczęściej były to mecze piłki nożnej, piłki ręcznej oraz koszykówki.

Janusz Rodziewicz zmarł w wieku 78 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 13 października o godzinie 12:00 na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego w Szklarskiej Porębie.

RadioZET.pl/PAP