Obserwuj w Google News

Nie żyje zasłużony działacz. Był specjalistą w jednej dziedzinie

Maciej Walasek
1 min. czytania
19.07.2022 09:22
Zareaguj Reakcja

Ottavio Cinquanta nie żyje. W latach 1994 - 2016 był prezesem Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej (ISU), a także członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

znicze
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Ottavio Cinquanta został wybrany na członka MKOl-u w 1996 roku. Dwa lata wcześniej został prezydentem ISU. Specjalizował się w łyżwiarstwie figurowym. Wcześniej zasiadał w komisji technicznej sekcji łyżwiarstwa szybkiego. W młodości sam trenował tę dyscyplinę.

"Ottavio Cinquanta prowadził ISU z wielkim oddaniem i głęboką wiedzą na temat wszystkich aspektów wszystkich dyscyplin jego Federacji. To uczyniło go bardzo szanowanym liderem, nie tylko w ISU, ale także wśród wszystkich federacji sportów zimowych. Dla mnie był zawsze niezawodnym przyjacielem, którego rady były zawsze szczere. Myślał nieszablonowo, co dawało początek ciekawym, ale zawsze przyjaznym dyskusjom” - powiedział szef MKOl Thomas Bach.

Redakcja poleca

Ottavio Cinquanta nie żyje

"Z wielkim smutkiem Międzynarodowy Komitet Olimpijski dowiedział się o śmierci Honorowego Członka MKOl Ottavio Cinquanta, który zmarł w wieku 83 lat." - czytamy w poście MKOl-u.

RadioZET.pl/PAP