Zamknij

Tajemnicza śmierć wybitnej zawodniczki. Miała zaledwie 33 lata

24.10.2022 17:35

Neira Odobasić, najlepsza triathlonistka Bośni i Hercegowiny, nie żyje. 33-letnia kobieta została znaleziona martwa w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policja po pierwszych oględzinach nie wykluczyła samobójstwa.

Neira Odobasić
fot. Neira Odobasić/Instagram

Neira Odobasić w sierpniu tego roku została pierwszą triathlonistką z Bośni i Hercegowiny, która ukończyła słynny wyścig Norseman w Norwegii i znalazła się w gronie 160 najlepszych zawodników imprezy. Uczestnicy mieli do pokonania 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Różnica wzniesień wynosiła 1821 m.

"Warunki pogodowe w pierwszej części były bardzo trudne, tylko ja wiem, jak bardzo było zimno. [...] A ja to zrobiłam! Jako pierwsza kobieta z krajów byłej Jugosławii wspięłam się na Gaustatoppen, a jako pierwsza z Bośni i Hercegowiny otrzymałam czarną koszulkę [za zajęcie miejsca w pierwszej 160 w gronie kobiet i mężczyzn - była 103. - red.]" - pisała w swojej relacji na Instagramie. Niestety w poniedziałek nadeszły tragiczne wieści z jej ojczyzny.

Neira Odobasić nie żyje

Ok. godziny 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci odnaleźli ciało Odobasić. Policja wszczęła śledztwo, ale według wstępnych informacji wiele wskazuje na samobójstwo. Przyczyny tragedii nie są znane.

Neira Odobasi poza triathlonem była również odnoszącą sukcesy programistką pracującą w biurach informatycznych w Sarajewie.

RadioZET.plklix.be/sport1.oslobodjenje.ba