Natalia Kałucka mistrzynią świata. Wielka sensacja we wspinaczce sportowej

16.09.2021 21:05

Natalia Kałucka została mistrzynią świata we wspinaczce sportowej na MŚ w Moskwie. Brązowy medal wywalczyła Aleksandra Mirosław.

Natalia Kałucka
fot. FR71569 AP/Associated Press/East News

Natalia Kałucka już od samego początku mistrzostw spisywała się bardzo dobrze. Zawodniczka zajęła czwarte miejsce w kwalifikacjach. Jednak z jeszcze lepszej strony pokazała się Aleksandra Mirosław, który wygrała eliminacje z czasem 6,99 sekundy.

W kolejnych rundach Mirosław pokonała Austriaczkę Laurę Stoeckler, a następnie była lepsza od Francuzki Capucine Viglione. Z kolei Kałucka pokonała swoją siostrę Aleksandrę, a w ćwierćfinale Rosjankę Elizavetę Iwanową.

Natalia Kałucka mistrzynią świata we wspinaczce na czas

O awans do finału Polki walczyły między sobą. Chociaż faworytką była Mirosław, Kałucka sprawiła olbrzymią niespodziankę i zapewniła sobie udział w finale, po tym jak jej rodaczka odpadła ze ściany. W walce o złoto wygrała z Rosjanką Julią Kapliną i z czasem 7,18 sekundy została mistrzynią świata. Aleksandra Mirosław triumfowała w boju o brąz, pokonując Rosjankę Jekaterinę Baraszczuk.

Natomiast u panów wszyscy kibice liczyli na Marcina Dzieńskiego. Mistrz świata z 2016 roku pożegnał się z rywalizacją w 1/8 finału, odpadając po pojedynku z Kazachem Riszatem Chajbulinem.

RadioZET.pl