,

Michał Kwiatkowski podjął decyzję ws. Tour de France. Plany uległy zmianie

Maciej Walasek
28.06.2022 08:50

Michał Kwiatkowski nie pojedzie w tegorocznym wyścigu Tour de France. Mimo wcześniejszych zapowiedzi były mistrz świata postanowił zrezygnować ze startu, informując kibiców w mediach społecznościowych.

Michał Kwiatkowski
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Michał Kwiatkowski ma na swoim koncie osiem występów w legendarnym Tour de France. Jego najlepszy wynik to 11. miejsce, które zajął w debiucie w 2013 roku. Kolarz grupy Ineos miał wystartować w tegorocznym wyścigu, ale musiał zmienić plany z powodu kontuzji.

"Jest tylko jeden sposób na jazdę w Tour de France. Dać z siebie wszystko. Niestety, w tym roku jest to poza moim zasięgiem z powodu naderwania mięśnia półścięgnistego" - czytamy w poście 32-latka na Instagramie.

Michał Kwiatkowski nie pojedzie w Tour de France

"Potrzebuję kilku tygodni rehabilitacji i treningu, żeby wyzdrowieć. Bardzo trudno będzie kibicować grupie Ineos Grenadiers z kanapy, ale dam z siebie wszystko" - zakończył.

Tegoroczna edycja Tour de France odbędzie się w dniach 1-24 lipca. Kolarze poza Francją pojadą w Danii, Belgii i Szwajcarii. Ubiegłorocznym triumfatorem był Tadej Pogacar.

loader

RadioZET.pl