Zamknij

Potężna wpadka organizatorów ME. Polscy medaliści nie mogli w to uwierzyć

22.06.2022 14:35

Polscy floreciści w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess i Adrian Wojtkowiak zdobyli w Antalyi brązowy krążek mistrzostw Europy i stanęli na najniższym stopniu podium. Niestety podczas ceremonii medalowej organizatorzy zaliczyli potężną wpadkę.

Wpadka organizatorów ME w szermierce
fot. PAP/EPA

Biało-czerwoni w drodze do półfinału pokonali Austriaków 45:29, a w ćwierćfinale - Niemców 44:40, choć po pięciu z dziewięciu rund prowadzili już 25:11. W spotkaniu o wejście do decydującego starcia podopieczni Radosława Glonka przegrali z najwyżej rozstawionymi Francuzami 36:42.

W meczu o brąz przeciwnikiem Polaków byli Hiszpanie, których obecność w czołowej czwórce można uznać za niespodziankę. Od początku dominowali biało-czerwoni, którzy nie przegrali żadnej walki indywidualnej, a tylko jedną zremisowali. Ostatecznie zwyciężyli 45:29.

Wpadka na ME w szermierce [WIDEO]

Niestety chwile radości Polakom zepsuli organizatorzy mistrzostw Europy. Podczas ceremonii medalowej na telebimie wyświetlono flagi najlepszych ekip. Obok włoskiej i francuskiej ukazała się jednak grafika z flagą... Niemiec. Biało-czerwoni nie kryli zdziwienia.

Błąd można obejrzeć na poniższym nagraniu od 4:48:30.

RadioZET.pl/PAP