Obserwuj w Google News

Krzysztof Treter nie żyje. Ikona alpinizmu przegrała walkę z chorobą

1 min. czytania
31.10.2021 15:02
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Treter nie żyje. Wspinacz i instruktor alpinizmu zmarł po długiej chorobie w nocy 30 października. O jego śmierci poinformowali najbliżsi.

Krzysztof Treter nie żyje
fot. Shutterstock

Krzysztof Treter nie żyje. Alpinista mógł pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Wspinał się w m.in. Karakorum, Alpach, Himalajach czy Kaukazie. Chętnie uczył innych. Prowadził zajęcia w ośrodkach szkoleniowych w Polsce, ale także i w Anglii i Walii.

Serwis wspinanie.pl zaznaczył, że wśród jego osiągnięć znalazła się m.in. "trylogia 3 północnych ścian: Eiger (dr. klasyczną), Grandes Jorasses (Filar Walkera), Matterhorn (dr. Schmidtów), Filar Freney MB, Filar Narożny MB dr Bonatti-Zappelli, dr. Kuffnera na Mount Maudit, Grań Innominaty MB de Courmayeur, Filar Rouge MB de Courmayeur, Filar Frendo na płn. Aiguille du Midi czy dr. Rebuffata na płd. ścianie Aig. du Midi. Samodzielne wejścia przynajmniej na 20 szczytów alpejskich powyżej 4000 m".

Redakcja poleca

Krzysztof Treter nie żyje

Treter zmarł po długiej chorobie. Od trzech lat zmagał się z nowotworem kości.

- Zeszłej nocy (30.10.2021) odszedł nasz Krzysiu Treter, znany Wam instruktor alpinizmu, który przez ostatnie 3 lata zmagał się i dzielnie walczył z chorobą - czytamy w poście na Facebooku.

RadioZET.pl