Zamknij

"Kochanka Putina" sprzedaje willę w Szwajcarii. Nieruchomość jest warta fortunę

Paweł Żurek
14.10.2022 18:32

Była gimnastyczka Alina Kabajewa, która najprawdopodobniej jest matką dzieci prezydenta Rosji, wystawiła na sprzedaż szwajcarską willę, wartą ponad 70 milionów dolarów. 

Alina Kabaeva
fot. screen/ Instagram

Alina Kabajewa najprawdopodobniej jest właścicielką willi, która znajduje się nieopodal jeziora Logano w Szwajcarii. "Nieruchomość właśnie została wystawiona na sprzedaż za 75,5 mln dolarów" – informuje portal Dossier.center. Kabajewa jest uważana za nieoficjalną pierwszą damę Rosji.

W przeszłości 39-latka była gimnastyczką. W trakcie kariery 12 razy zdobywała tytuł mistrzyni świata i 17-krotnie wygrywała mistrzostwa Europy, a także igrzyska olimpijskie. Kabajewa jest mistrzynią z Aten i brązową medalistką z Sydney. Po zakończeniu kariery rozpoczęła działalność w polityce. Wstąpiła do partii Jedna Rosja, która jest związana z Władimirem Putinem.

Pierwsze spekulacje o jej związku z prezydentem Rosji pojawiły się w 2008, jednak nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone.We wrześniu 2013 opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował, że Kabajewa wyszła za mąż za Władimira Putina. Media przypisują Kabajewej rolę kochanki prezydenta Rosji. Dzięki oficjalnym lub nieoficjalnym związkom z Putinem, gimnastyczka pełni obecnie funkcję szefowej holdingu Narodowa Grupa Medialna. Po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, Kabajewa została objęta zachodnimi sankcjami. Była gimnastyczka w publicznych wypowiedziach broniła Rosjan, a Ukraińców, którzy stawali w obronie kraju, wyzywała od "nazistów". 

Była gimnastyczka sprzedaje willę. Nieruchomość "kochanki Putina" warta miliony dolarów

Luksusowa willa, wyposażona w lądowisko dla śmigłowców, znajduje się w szwajcarskiej Cologny.

loader

Dziennikarz projektu Dossier.center próbował zdobyć więcej informacji na jej temat, wcielając się w rolę potencjalnego nabywcy. Gdy jednak wymienił nazwisko Aliny Kabajewej, rozmowa z agentem zakończyła się. Ogłoszenie o sprzedaży zostało usunięte.

RadioZET.pl/PAP/rsp/ mal/