Obserwuj w Google News

Kapitalny występ polskich wspinaczek. Wszystkie medale dla biało-czerwonych

1 min. czytania
15.08.2022 16:48
Zareaguj Reakcja

Reprezentantki Polski zdominowały zawody we wspinaczce na mistrzostwach Europy w Monachium. Nasze zawodniczki zajęły wszystkie cztery miejsca w półfinałach, czym zapewniły sobie komplet medali podczas zawodów.

Kapitalny występ polskich wspinaczek. Wszystkie trzy medale dla biało-czerwonych
fot. PAP/Paweł Skraba

Reprezentantki Polski zajęły nie cztery, a pięć czołowych miejsc w eliminacjach wspinaczki sportowej na czas podczas mistrzostw Europy w Monachium. Najlepsza była Aleksandra Mirosław, która uzyskała 6,636.

Mirosław, która podczas majowych zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City poprawiła własny rekord świata osiągając 6,53 s, była faworytką tej konkurencji, a jej prawdopodobnie największymi rywalkami były bliźniaczki Aleksandra i Natalia Kałucka. Siostry uzyskały w Niemczech, odpowiednio, 6,994 i 7,321. Kolejne lokaty zajęły Anna Brożek - 7,602 oraz Patrycja Chudziak - 7,639. 

W pierwszym półfinale ME w Monachium Mirosław zmierzyła się z Patrycją Chudziak. Rekordzistka świata z czasem 6.67 dostała się do finału. Jej rywalka zakończyła rywalizację w 7.61 sekundy. W drugim zmierzyły się ze sobą siostry bliźniaczki - Aleksandra i Natalia Kałucka, które zakończyły swoje starty w, odpowiednio,  6.90 i 7.06 sekund. 

Redakcja poleca

Mistrzostwa Europy we wspinaczce. Kapitalny występ Polek

W finale Aleksandra Kałucka zmierzyła się z Aleksandrą Mirosław, a Natalia Kałucka walczyła o brązowy medal z Patrycją Chudziak. 

Brąz wywalczyła Natalia Kałucka (7.179). W finale lepsza od Aleksandry Kałuckiej (7.08) była Aleksandra Mirosław (6.92).

RadioZET.pl/PAP/mm/ krys/PAB