Zamknij

Miał molestować 11-letnią córkę. Gwiazda sportu trafiła do aresztu

31.08.2021 18:12

Juan Encarnacion trafił do aresztu. Gwiazdor i dwukrotny mistrz MLB miał dopuścić się napaści seksualnej wobec własnej, 11-letniej córki - poinformowało ESPN.

Juan Encarnacion
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Juan Encarnacion został aresztowany i przebywa obecnie w więzieniu w stolicy Dominkany - Santo Domingo. Postawione mu zarzuty są bardzo poważne.

45-latek miał dopuścić się napaści seksualnej wobec swojej nieletniej córki. To koszmarne zdarzenie rozegrało się w maju bieżącego roku. Baseballista pewnej nocy zakradł się do pokoju 11-letniego dziecka i podczas snu dotykał intymnych części ciała dziewczynki.

Juan Encarnacion trafił do aresztu. Miał molestować 11-letnią córkę

Encarnacion będzie odpowiadać przed sądem za kazirodztwo. Jeżeli sąd uzna, że rzeczywiście molestował seksualnie swoją córkę, grozi mu maksymalnie 15 lat więzienia.

Co warte podkreślenia, dominikańskie prawo nie zezwala w takich przypadkach na opuszczenie aresztu po wpłaceniu kaucji. Prokuratura złożyła na razie wniosek, by umieścić byłego sportowca na rok w więzieniu. To miałoby pozwolić jej w spokoju kontynuować śledztwo.

Społeczeństwo baseballa w szoku. Encarnacion był nie tylko świetnym sportowcem, ale i dobrym człowiekiem

Dla Dominikańczyków i społeczeństwa związanego z baseballem to gigantyczny szok. Encarnacion po zakończeniu kariery został biznesmenem, a zarobione pieniądze inwestował m.in. w nieruchomości, stacje paliw oraz farmy, dające pracę wielu ludziom z prowincji San Juan.

Juan Encarnacion grał w wielu słynnych klubach najsilniejszej baseballowej ligi MLB, m.in. w Detroit Tigers, Florida Marlins, Los Angeles Dodgers czy St. Louis Cardinals. Jego kariera została przerwana w 2008 roku, gdy po uderzeniu piłką w twarz doznał kontuzji oka, która uniemożliwiła mu dalszą grę.

RadioZET.pl/ESPN