Obserwuj w Google News

Radna PiS przechwala się grą w golfa i uderza w PO: "Ja jestem elitą"

2 min. czytania
11.07.2022 11:11
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, na Twitterze pochwaliła się grą w golfa i uderzyła w PO. Jednocześnie ogłosiła, że "to ona jest elitą". Wyznanie działaczki partii rządzącej nie spodobało się politykom opozycji oraz części internautów.

Małgorzata Jacyna-Witt
fot. Małgorzata Jacyna-Witt/Twitter

Małgorzata Jacyna-Witt kilka miesięcy temu zasłynęła ostrą krytyką Marcina Wójcika z kabaretu Ani Mru Mru, który opublikował zdjęcie w koszulce z ośmioma gwiazdkami. "To przedstawiciele nie kultury, a kuwety" - pisała radna z woj. zachodniopomorskiego. Teraz działaczka Prawa i Sprawiedliwości w mediach społecznościowych postanowiła uderzyć w Platformę Obywatelską poprzez sport.

"Jak tam chłopcy z PO? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z PiS, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden, Ivanka Trump i jej mąż" - pochwaliła się Jacyna-Witt. To wywołało burzę w sieci.

Małgorzata Jacyna-Witt
fot. Małgorzata Jacyna-Witt/Twitter

Burza w sieci po wpisie Jacyny-Witt [ZDJĘCIE]

Wpis Małgorzaty Jacyny-Witt nie spodobał się politykom opozycji, którzy zwracają uwagę na obecną sytuację w kraju. "Zwykły Kowalski" stara się związać koniec z końcem z powodu wysokich stóp procentowych, wysokiej inflacji i rosnących cen. Tylko w czerwcu - jak wynika z najnowszego "Indeksu cen w sklepach detalicznych" - wzrosły one o 18 procent. Raty kredytów hipotecznych są już dwukrotnie wyższe od początkowych, a prezes NBP Adam Glapiński na ostatniej konferencji prasowej zapowiedział, że w najbliższym czasie nie będzie lepiej: - Będziemy jastrzębiami w tym sensie, że będziemy podnosić stopy, dopóki nie zdusimy inflacji - tłumaczył. I właśnie w takich okolicznościach radna PiS chwali się uprawieniem jednego z najdroższych sportów, jakim jest golf.

Redakcja poleca

Pod postem pojawił się również komentarz popularnej Kataryny. Publicystka zarzuciła działaczce PiS "snobizm". Między paniami wywiązała się dyskusja, która zakończyła się kolejnym wyznaniem polityczki: "Ja jestem elitą, a Pani jest »pseudoelitą« - zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie".

Małgorzata Jacyna-Witt
fot. Małgorzata Jacyna-Witt/Twitter

Małgorzata Jacyna-Witt przypomniała, że golf uprawia od 20 lat, a wcześniej grała w tenisa. "Rozumiem, że jako pisówka powinnam drzeć pierze albo smażyć kotlety?" - pytała.

Jacyna-Witt uderza w PO i Tuska

Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego przypomniała czasy rządów Donalda Tuska. Były premier lubił pograć w piłkę nożną ze swoimi kolegami z rządu i z partii. Wówczas był za to krytykowany. I nadal jest.

"Platfusy słynęli z udawania, że haratają w gałę. Teraz udają, że biegają. Bo więcej ludzi biega, niż harata. Przestali haratać, bo ich zdaniem stało się to pospolite" - zauważyła w dalszej części dyskusji z Kataryną działaczka.

My ze swojej strony zachęcamy do uprawiania jakiegokolwiek sportu, bez ogłaszania, że "mój sport jest lepszy niż Twój".

RadioZET.pl