Igrzyska Europejskie: Kolejny medal dla Polski. Srebro Prokopyszyna

Krzysztof Sobczak
27.06.2019 20:40

Filip Prokopyszyn zdobył na torze kolarskim w Mińsku srebrny medal Igrzysk Europejskich w wyścigu scratch. To szósty krążek dla reprezentacji Polski w tej imprezie, a pierwszy z tego kruszcu.

Filip Prokopyszyn
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Znany trener z Zielonej Góry Kazimierz Prokopyszyn, wychowawca m.in. Zbigniewa Sprucha, może być dumny ze swojego wnuka. 18-letni Filip jest wielkim talentem. W ubiegłym roku w szwajcarskim Aigle zdobył dwa srebrne medale mistrzostw świata juniorów, a w czwartek, debiutując w imprezie seniorskiej tej rangi, stanął na podium.

Przez 15 km jechał czujnie, często z przodu peletonu, w którym niewiele się działo. Dopiero kilka okrążeń przed metą zaczęły się ataki, ale nieskuteczne. O kolejności na podium decydował finisz z dużej grupy. Szybszy od Polaka okazał się tylko doświadczony, starszy o 13 lat Grek Christos Volikakis. Brąz zdobył były mistrz świata Białorusin Jauheni Karaliok.

Igrzyska Europejskie: Łoś i Karwacka pobiły rekord Polski

Na brawa zasłużyły sprinterki Urszula Łoś i Marlena Karwacka. W kwalifikacjach były drugie rezultatem 33,645, a w kolejnym starcie wygrały z Hiszpankami, poprawiając o blisko 0,1 s własny rekord Polski wynikiem 33,409. W wyścigu o brąz z Holenderkami pojechały jeszcze szybciej – 33,393, ale nie dały rady wyprzedzić "Pomarańczowych". Złoto przypadło Rosjankom.

RadioZET.pl/PAP/KS