Igrzyska Europejskie: Brąz polskich kolarek torowych

Marek Garus
28.06.2019 21:05

Reprezentantki Polski sięgnęły po brązowy medal Igrzysk Europejskich w kolarskim wyścigu drużynowym kobiet na dochodzenie, wygrywając w decydującym pojedynku z ekipą Białorusinek. Złoto zdobyły Włoszki po zwycięstwie nad Wielką Brytanią.

Pawłowska i Płosaj
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polki były szybsze od rywalek o ponad trzy sekundy. Jechały w składzie: Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz, Nikol Płosaj.

Igrzyska Europejskie: Przebieg rywalizacji Polek z Białorusinkami

Wyścig o brązowy medal Polki rozpoczęły spokojnie i po pierwszym kilometrze minimalnie przegrywały. W połowie dystansu obie drużyny miały niemal identyczny czas, ale na kolejnych okrążeniach zaznaczyła się przewaga biało-czerwonych. Białorusinki zaczęły chyba w zbyt mocnym tempie i w końcówce wyraźnie osłabły. Na kilometr przed metą bardzo mocną zmianę dała Pawłowska, która rozpędziła koleżanki i zjechała na górę toru. Pozostała trójka dotarła do mety z wyraźną przewagą nad czwórką Białorusi.

Zobacz także

Igrzyska Europejskie: Pozostałe okazje Polaków do zdobycia medali

Bliska drugiego w tym dniu medalu była Justyna Kaczkowska, która po niespełna dwóch godzinach wystartowała w wyścigu scratch ("na kreskę") na dystansie 10 km. Polka zaatakowała na przedostatnim okrążeniu i jechała na drugiej pozycji, ale tuż przed linią wyprzedziły ją jeszcze dwie rywalki, spychając Kaczkowską na czwarte miejsce. Złoty medal zdobyła w tej konkurencji utytułowana Holenderka Kirsten Wild.

Na piątej pozycji uplasowała się w finale konkurencji keirin Urszuła Łoś. Wygrała Litwinka Simona Krupeckaite.

Zobacz także

W rywalizacji sprinterów wystąpiło dwóch Polaków. Rafał Sarnecki odpadł w repasażach 1/8 finału. Awans do sobotnich ćwierćfinałów wywalczył natomiast Mateusz Rudyk.

Wyniki wyścigu na dochodzenie kobiet:

O złoty medal:
Włochy - 4.18,695;
W. Brytania - 4.21,173;

O brązowy medal:
Polska - 4.25,906;
Białoruś - 4.29,062.

RadioZET.pl/PAP/MG