Obserwuj w Google News

Polski sport w żałobie. Nie żyje jeden z naszych najwybitniejszych kolarzy

1 min. czytania
23.08.2022 18:18
Zareaguj Reakcja

Grzegorz Jaroszewski nie żyje. Był uznawany za najwybitniejszego polskiego kolarza przełajowego - wielokrotny mistrz kraju oraz medalista mistrzostw świata. Zmarł w wieku 67 lat

Znicz
fot. Shutterstock

W wieku 67 lat zmarł Grzegorz Jaroszewski, uznawany za najwybitniejszego polskiego kolarza przełajowego, wielokrotny mistrz kraju, medalista mistrzostw świata - poinformowało we wtorek Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Jako junior Jaroszewski z powodzeniem startował na torze, wygrywając rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 1973 r. Już rok później jego specjalnością stały się jednak wyścigi przełajowe, w których w latach 1976-1987 dziesięciokrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski.

Redakcja poleca

Grzegorz Jaroszewski nie żyje

Był wieloletnim reprezentantem kraju w mistrzostwach świata, w których uczestniczył od 1976 do 1988 roku. Do największych jego sukcesów w rywalizacji międzynarodowej należał brązowy medal MŚ w 1980 roku i tytuł wicemistrza globu w 1981 roku. Po tym sukcesie uplasował się na siódmym miejscu w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszych sportowców Polski w 1981 r.

Po zakończeniu kariery sportowej pozostał przy kolarstwie. Był m.in. w 1996 roku współzałożycielem Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 29 sierpnia o godzinie 11:00 w Międzyborowie (Parafia Przemienienia Pańskiego, ul. Adama Mickiewicza 1).

RadioZET.pl/PAP