Obserwuj w Google News

Tragiczny wypadek podczas wspinaczki. Nie żyje 31-letni sportowiec

1 min. czytania
30.09.2022 18:24
Zareaguj Reakcja

Gavin Escobar nie żyje. Były zawodnik NFL zginął w górach podczas wspinaczki skałkowej. Wraz z 31-latkiem śmierć poniosła Chelsea Walsh.

Gavin Escobar nie żyje
fot. Gavin Escobar/Facebook

Gavin Escobar grał w National Football League ( NFL) przez sześć lat. Połowę swojej kariery spędził w drużynie Dallas Cowboys, a później bronił jeszcze barw m.in. Kansas City Chiefs, Miami Dolphins i San Diego Fleet. W tym ostatnim zespole w 2019 zakończył swoją przygodę z futbolem amerykańskim. Później pracował jako strażak.

31-latek w środę wraz z Chelsea Walsh wybrali się na wspinaczkę skałkową w pobliże szczytu Tahquitz, który znajduje się paśmie górskim San Jacinto w Południowej Kalifornii szczyt. Tam niestety doszło do tragedii.

Redakcja poleca

Gavin Escobar nie żyje

Z relacji amerykańskich mediów wynika, że para zginęła w środę, a ich personalia zidentyfikowano dopiero następnego dnia w godzinach popołudniowych. Niewiele wiadomo o przyczynach. Podczas wspinaczki skały były mokre po opadach deszczu, co mogło mieć wpływ na zdarzenie. Nie wiadomo, czy oboje mieli doświadczenie we wspinaczce.

Gavin Escobar pozostawił żonę Sarah i dwójkę dzieci. "Na zawsze w naszych serach" - napisano na profilach Dallas Cowboys.

RadioZET.pl/usatoday.com