,

Felipe Massa wraca do F1. Mercedes znalazł następcę mistrza

Krzysztof Sobczak
18.01.2017 16:36

Niespełna dwa miesiące na sportowej emeryturze przebywał Felipe Massa. W sezonie 2017 Brazylijczyk ponownie będzie się ścigał w barwach Williamsa. Zastąpi... swojego byłego kolegę z teamu, Valtteriego Bottasa.

Felipe Massa
fot. Reporter/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

27-letni Fin podpisał kontrakt z Mercedesem, gdzie będzie musiał wejść w buty mistrza świata Nico Rosberga. Niemiec po największym sukcesie w życiu zakończył sportową karierę. Bottasowi partnerował będzie Lewis Hamilton.

Zobacz także

Massa, który we wrześniu ogłosił rozstanie z Formułą 1, powrócił do niej po niespełna dwumiesięcznej emeryturze. Po raz ostatni pojawił się na torze w listopadzie, podczas wieńczącego sezonu 2016 Grand Prix Abu Zabi.

- Nie powróciłby to żadnego innego zespołu. Williams jest bardzo bliski mojemu sercu i mam do nich wielki szacunek za wszystkie osiągnięcia - powiedział 35-letni Brazylijczyk.

- Gdy zaproponowali mi, abym im pomógł w sezonie 2017 poczułem, iż to właściwa rzecz, którą muszę zrobić. Jestem bardzo zmotywowany do jazdy nowym FW40 - dodał.

W nowym sezonie F1 nie zobaczymy m.in. aktualnego mistrza świata Nico Rosberga i byłego mistrza Jensona Buttona. Chyba że jak Felipe Massa zmienią zdanie...

Sezon 2017 rozpocznie się 26 marca w Australii.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS